Jak przechowywać medyczną marihuanę?
Jednym z najważniejszych warunków, które wpływają na jakość medycznej marihuany jest zadbanie o sposób jej przechowywania. Najlepsze właściwości dają kwiaty, które jak najdłużej zachowują swoją świeżość, tak jakby zostały zerwane z plantacji dosłownie chwilę wcześniej. Dzięki temu, będziemy mogli być w pełni beneficjentami właściwości konopi i ich zdrowotnego zastosowania, co jest niezbędne w trakcie leczenia przewlekłych, lub ciężkich chorób, na które właśnie możemy uzyskać skierowanie do leczenia medyczną odmianą. Jakie parametry i jakie metody przechowywania są najlepsze dla medycznej marihuany?
1. Wilgoć.
Optymalny poziom nawilżenia otoczenia, w którym przechowujemy konopie to 58-63% RH, czyli w takim procencie zawartości wilgoci w powietrzu. Producenci polecają specjalne stabilizatory utrzymania takiego poziomu poprzez saszetki do kontroli wilgotności, które możemy włożyć do pojemnika lub woreczka, w którym przechowujemy swój zapas. Warto zaznaczyć, że przechowywanie w innych warunkach może spowodować pojawienie się pleśni, kiedy wilgotność jest zbyt duża lub zbytnie wysuszenie kwiatów, skutkujące obniżeniem żywotności substancji kanabinoidowych.
2. Temperatura.
Tutaj utrzymanie odpowiedniej wartości nie powinno stwarzać żadnych problemów, ponieważ proponowany optymalny zakres to od 0 do 25 st. C. Uwrażliwiamy naszych klientów na to, by zrezygnować z trzymania marihuany w lodówce, z dwóch powodów. Po pierwsze temperatura poniżej zera, po drugie wkładanie i wyciąganie z lodówki tworzy dla kwiatów zbyt duży przeskok termiczny, który im nie służy. Warto przypomnieć również, że środowisko chłodziarek jest otoczeniem bogatym w wilgoć, która jak pisaliśmy wyżej, nie służy. Z drugiej strony pamiętajmy, że w temperaturze powyżej 25 stopni, nawet w suchych warunkach, łatwiej jest o rozwój pleśni, która psuje zniszczy właściwości marihuany.
3. Specjalne pojemniki.
Tutaj sprawdzają się albo naczynia dedykowane produktom konopnym, a także wszystkiego rodzaju pojemniki spożywcze, które są bliskie przechowaniu w warunkach próżniowych np. te do przechowywania ryżu, makaronu lub innych ziaren. Hermetyczne przechowanie zmniejsza dostęp tlenu, a co za tym idzie konopie dłużej utrzymują świeżość. Sprawdzą się tutaj również woreczki strunowe, zgrzewanie próżniowe lub specjalne pojemniki próżniowe na susz konopny.
4. Ograniczony dostęp światła z zewnątrz.
Zwłaszcza tego pochodzącego ze słońca. Promienie UV zmieniają strukturę kanabinoidów, a promienie słoneczne niepotrzebnie podgrzewają topy, uruchamiając procesy, które zmieniają i obniżają właściwości marihuany. Polecamy przechowywać susz w pojemnikach zaciemniony lub z całkowitym brakiem dostępu do światła, aby na dłużej utrzymać ich moc i właściwości.
5. Czas przydatności do użycia.
Ostatni jednak nie mniej ważny. Wymieniony na końcu, ponieważ jest sumą wszystkich wcześniejszych działań wymienionych powyżej oraz jest od nich uzależniony. W idealnym świecie stosując się do powyższych wskazówek, susz może zachować świeżość najwyższej jakości nawet do dwóch lat. Oczywiście im wcześniej zostanie on przez nas zużyty tym lepiej, jednak warto wiedzieć, że jesteśmy w stanie z niego korzystać nawet powyżej dwudziestu miesięcy. W przypadku suszu CBD zakupionego u nas w sklepie, sprzedajemy go w specjalnych opakowaniach zamykanych próżniowo, w dawkach 1 lub 5 gramów, po to, aby porcje były realnie możliwe do użycia w jak najkrótszym czasie.
Sprawdź również: