Jak przechowywać susz konopny? W czym przechowywać marihuane?
W pewnym momencie każdy zastanawia się, przez jak długi okres nasz susz konopny zachowuje swoje właściwości lub jak długo pozostanie zdatny do użycia. Często wracamy do ulubionego suszu po kilku miesiącach od zakupu, lub znajdujemy zioła w jakimś słoiku i niestety znajdujemy przesuszone, kruszące się kwiaty, bez jakiegokolwiek zapachu, które niczym nie przypominają tego co się w nim kiedyś znajdowało.
Stawiamy więc pytanie jak przechowywać susz konopny.
Na odpowiedz na to pytanie składa się wiele czynników składowych, postaramy się opisać je, opierając się o nasze doświadczenia, oraz proces przechowywania, który został wdrożony w CBD Remedium. Wszystko to by susze które Wam dostarczamy, zachowały jak najdłużej swoje walory, którymi obdarowała je natura.
Temperatura
Większość grzybów i pleśni, które zagrażają suszom konopnym, rozwijają się najlepiej w temperaturach od 25°C do 30°C. Oczywiście duże znaczenie ma również wilgotność powietrza, jednak przedział temperatury w którym będziemy przechowywać susz jest bardzo ważny i powinniśmy starać się unikać eksponowania przez dłuższy okres czasu na wyższe przedziały temperatur. Dodatkowym aspektem są terpeny, gdzie te najmniej stabilne, zaczynają się ulatniać już w temperaturach poniżej 40°C.
Niższe temperatury natomiast, spowalniają proces dekarboksylacji, czyli rozkładu kannabinoidów. Najbardziej znana, rozkład z THC-A do THC, a później do CBN, który ma odmienne efekty od THC.
Z naszego doświadczenia, zalecamy przechowywać w temperaturze około 21°C.
Wilgotność
Wilgotność to kluczowy czynnik, który powstrzymuje pleśnie lub grzyby przed rozwojem. Wilgotność względna poniżej 65%, zredukuje szanse na rozwój niepożądanych form życia na naszym suszu.
Gdy wilgotność spadnie zbyt nisko, trichomy oraz substancje w nich zawarte zaczną wysychać, tracąc zwłaszcza swoje walory smakowe.
Przechowywanie Twojego suszu konopnego w kontrolowanych warunkach, z odpowiednią wilgotnością jest bardzo ważne, a według nas złotym punktem, gdzie powinniśmy oscylować, to 62%.
Światło
Kolejnym elementem jest światło, a właściwie spektrum światła UV. W latach 70. na Uniwersytecie w Londynie, w przeprowadzonych badaniach, konkludowano, że to właśnie światło jest najważniejszym czynnikiem rozkładu kannabinoidów, dlatego najlepiej by przechowywać produkty konopne w zacienionym pojemniku, chroniącym przed przedostawaniem się promieni świetlnych.
W czym przechowywać marihuanę?
Pojemniki próżniowe
Jak wspomnieliśmy wyżej, najlepiej by pojemnik chronił przed światłem, oraz dostępem świeżego powietrza, tak aby susz mógł w spokoju leżakować. Pojemniki próżniowe spełniają to zadanie dość dobrze, dodatkowo posiadają prosty zawór, który wypycha powietrze, tworząc podciśnienie, zmniejszając ilość dostępnego tlenu w pojemniku.
Boveda
Produkty Boveda to dwukierunkowa kontrola wilgotności - rewolucyjnie prosta i tania metoda utrzymywania określonej wilgotności powietrza. Firma ta od kilku dekad zajmuje się odpowiedzią na pytanie - jak przechowywać susz. Co prawda, ich początki skupiały sie na rynku przechowywania cygar, wraz z liberalizacją prawa w Stanach Zjednoczonych, rozszerzyli swoją linię produktów skirowaną na rynek konopi.
Poprzez odpowiednie nasycenie solą, oraz specjalny materiał, który przepuszcza tylko parę, Boveda stworzyła produkt, który w wyjątkowo prosty sposób zaopiekuje się wilgotnością w Twoim pojemniku. W praktyce oznacza to, że jeśli wilgotność jest zbyt mała lub zbyt duża, Boveda będzie uwalniać lub pochłaniać wilgoć z powietrza, oraz utrzymywać ja na idealnym poziomie 62% RH(Relative Humidity).
Monitor wilgotności oraz temperatury powietrza
Jako że jesteśmy fanami synergii natury z technologią, aby monitorować stan warunków naszych suszy używamy dodatkowo czujników firmy Boveda, który monitorują wilgotność oraz temperaturę, łączą się przez internet z platformą w chmurze, oraz przesyłają te dane, tworząc wykresy oraz historie warunków przechowywania danego suszu. Dzięki temu możemy poprzez swój telefon monitorować stan wilgotności oraz temperatury, a zatem przechowywać susz konopny jak profesjonaliści.
Powodzenia!
Sprawdź również: