Marihuana medyczna to żeński kwiatostan konopi siewnych - Cannabis Sativa. W jej skład wchodzą różne związki i to one odpowiedzialne są za działanie. Dwa najbardziej popularne to THC i CBD. Pierwszy z nich wykazuje działanie psychostymulujące, CBD zaś nie jest psychoaktywne i ogólnodostępne w wybranych punktach sprzedaży.
Medyczna marihuana zalecana jest pacjentom w sytuacjach gdzie tradycyjna farmakologia zawodzi lub nie przynosi oczekiwanych efektów. Susz konopny może być również łączony z innymi przyjmowanymi środkami.
Jednak terapia medyczną marihuaną zawsze powinna być prowadzona pod okiem specjalisty, który ją zalecił i może ocenić jej odpowiedniość oraz monitorować ewentualne skutki uboczne i interakcje z innymi przyjmowanymi substancjami.
Jak zatem ją nabyć i przystąpić do zażywania?
Jej zalecenie musi być uzasadnione brakiem widocznych efektów stosowania innych środków lub w przypadku konieczności wprowadzenia terapii pomimo ich przyjmowania. W takiej sytuacji lekarz podejmuje decyzję o wprowadzeniu pacjenta w terapię medyczną marihuaną. Na podstawie prowadzonych badań i symptomów jakie towarzyszą pacjentowi, specjalista dobiera odpowiednie dawkowanie, wypisując receptę na susz thc.
Mieszanki ziołowe są bogate w naturalne związki, aby móc cieszyć się z efektów stosowania mieszanek ziołowych, należy pamiętać o jej prawidłowym przyjmowaniu. Tutaj z pomocą przychodzi WAPORYZACJA.
Waporyzator jest idealnym rozwiązaniem do odparowania wszystkich dobroczynnych składników pozyskiwanych z rośliny. Susz konopny odparowany w odpowiednio dobranej temperaturze zapewnia efektywne wydobycie drogocennych związków. Podstawowe modele waporyzatorów coraz częściej goszczą na półkach aptek i można kupić je w pakiecie wraz z zaleconym suszem konopnym.
Od dłuższego czasu można również zdobyć e-receptę na marihuanę medyczną. Jest to spore ułatwienie i możliwe skrócenie czasu oczekiwania, w porównaniu z tradycyjną wizytą u lekarza.
Komu najczęściej zalecana jest medyczna marihuana?
Zastosowanie marihuany medycznej stosowane jest wśród różnych dziedzin medycyny. Oto kilka sytuacji, w których terapia medyczna marihuaną może być rozważana:
-Ból przewlekły: Osoby cierpiące na przewlekłe bóle, takie jak bóle neuropatyczne, bóle mięśniowo-szkieletowe czy bóle związane z chorobami nowotworowymi, mogą skorzystać z terapii medycznej marihuaną w celu łagodzenia dolegliwości bólowych.
-Stany zapalne: Choroby autoimmunologiczne, takie jak reumatoidalne zapalenie stawów czy choroba Leśniowskiego-Crohna, często powodują stany zapalne, którym można przeciwdziałać za pomocą terapii medycznej marihuaną ze względu na jej właściwości przeciwzapalne.
-Nudności i wymioty: U pacjentów poddawanych chemioterapii lub osób zmagających się z innymi schorzeniami, które powodują nudności i wymioty, susz thc może przynieść ulgę poprzez działanie przeciwwymiotne.
-Choroby neurologiczne: Niektóre choroby neurologiczne, takie jak padaczka czy stwardnienie rozsiane, mogą niekiedy nie reagować na tradycyjne środki farmakologiczne. Susz konopny w takich przypadkach może być alternatywną opcją, która może przynieść ulgę w kontrolowaniu objawów.
Ponadto objawy takie jak przewlekły stres, problemy z bezsennością, rozdrażnienie czy brak koncentracji również w łatwy sposób można zniwelować terapią medyczną marihuaną.
Stale prowadzone są badania potwierdzające skuteczność w stosowaniu suszu konopnego, jednak te dotychczas zgromadzone jasno mówią o tym, jak dobroczynne właściwości niesie za sobą ta forma terapii. Porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem.